Definicja pojęcia - Szablon graficzny

Szablon graficzny (templatka, Template) – element strony WWW, do którego utworzenia stosuje się technologię HTML/CSS oraz elementy animowane oparte na technologii Flash, jQuery czy MooTools. Templatka zawarta jest głównie w warstwie prezentacji i przeważnie zaprojektowana pod konkretny system zarządzania treścią witryny.
Szablon graficzny strony internetowej opartej na nowoczesnych systemach zarządzania można zmienić w prosty sposób, nie ingerując jednocześnie w treść i funkcjonalności. Zachowanie tego rozdziału jest zamierzone i pomaga zarówno w optymalizacji pracy nad projektem, jak i w przyszłych modyfikacjach.
Szablony stron WWW wyposażone są w interfejs nawigacyjny oraz funkcjonalności przewidziane pod wypełnienie treścią. Templatki różnią się między sobą nie tylko pod względem wizualnym, ale także schematem wprowadzania treści i sposobem jej prezentacji.
Responsywne szablony stron umożliwiają wyświetlanie tej samej strony WWW na dowolnych urządzeniach stacjonarnych lub mobilnych niezależnie od ich parametrów.  

Sprawdź co to znaczy:

Słownik SEO / SEM

SEO, SEM... Zastanawiacie się, co to oznacza? A może chcecie dowiedzieć się co to jest "Artykuł Sponsorowany"? Dobrze trafiliście!

Nasze najnowsze artykuły