Definicja pojęcia - Marketplace

Marketplace na platformie społecznościowej Facebooku to funkcja umożliwiająca przeglądanie, kupowanie oraz sprzedawanie produktów. Użytkownicy mogą zapoznać się z ofertami innych użytkowników, wyszukiwać interesujące ich przedmioty, dostępne w swojej okolicy lub zamawiać produkty z opcją wysyłki.
Osoby prywatne mogą wystawiać na sprzedaż przedmioty, takie jak np. odzież, meble czy sprzęt elektroniczny. Z Marketplace mogą korzystać również firmy – mogą one zaprezentować tam swoją ofertę i ułatwić użytkownikom zakup ich produktów. Marketplace stanowi również jedno z umiejscowień reklam na Facebooku. Kreacja reklamowa może zostać wyświetlona w tym miejscu, nawet jeśli firma nie publikuje ogłoszeń bezpośrednio w Marketplace. Takie działanie może pomóc nie tylko w zwiększeniu świadomości marki, ale również przyczynić się do zwiększenia ruchu na stronie internetowej i zwiększenia sprzedaży.

Sprawdź co to znaczy:

Słownik SEO / SEM

SEO, SEM... Zastanawiacie się, co to oznacza? A może chcecie dowiedzieć się co to jest "Artykuł Sponsorowany"? Dobrze trafiliście!

Nasze najnowsze artykuły