Definicja pojęcia - Strona linkowana

Strona linkowana – strona pozycjonowana, do której prowadzą linki znajdujące się na stronie linkującej. Obie strony, zarówno linkowana, jak i linkująca, są ze sobą ściśle połączone i stanowią elementy pozycjonowania witryny WWW.
Na czym polega linkowanie
Mechanizm linkowania polega na tym, że na stronie linkującej, która charakteryzuje się wysokim wskaźnikiem jakości (PageRank) i dzięki temu cieszy się zaufaniem wyszukiwarek internetowych, umieszczony zostaje link prowadzący do strony linkowanej. W efekcie strona linkowana podwyższa swoją ważność, jednocześnie nie przekazując jej z powrotem do strony linkującej. Zdarzają się jednak wypadki, że dla innych użytkowników strona linkowana może stać się stroną linkującą. Pozycjonowanie strony przez jej linkowanie wciąż jest uznawane za podstawowe i najbardziej skuteczne poprawienie pozycji strony WWW w rankingach wyszukiwarek. Dzięki jego zastosowaniu nawet niedawno utworzona strona internetowa będzie poprawiać swoje wyniki wyszukiwania, uzyskując wysoki indeks cytowań i odniesień do niej w zaufanych serwisach internetowych.
Podstawowe zagrożenia dla strony linkowanej
By osiągnąć optymalne pozycjonowanie strony, strona linkująca powinna być tematycznie powiązana ze stroną linkowaną, posiadać wystarczającą ilość linków zewnętrznych organicznie wpisanych w jej treść, jak również budzić zaufanie wyszukiwarek i użytkowników internetu.
Jednym z niebezpieczeństw dla strony linkowanej występujących w procesie linkowania jest błędna strategia pozyskiwania linków. Często popełnianym błędem jest dopuszczenie do pojawienia się w krótkim czasie zbyt dużej ilości linków zwrotnych, co ma miejsce wtedy, gdy osoba zajmująca się pozycjonowaniem strony zakupi jednocześnie za dużo linków na stronach linkujących.
Innym zagrożeniem dla prawidłowego pozycjonowania strony i dla strony linkowanej jest także sytuacja, w której linki zostaną rozmieszczone na stronach WWW o niskiej jakości.

Sprawdź co to znaczy: