Definicja pojęcia - Meta Description

Meta Description Tag (opis dla wyszukiwarki, metatag z opisem strony) – to określenie obejmujące meta tag, będący częścią kodu HTML, umieszczonego w nagłówku kodu danej witryny. Meta description jest opisem podstrony, informującym o jej zawartości. Metatag trzeba wprowadzać do dokumentu HTML, poruszając się między tagami.
Aby stworzyć unikalny opis, który będzie pojawiać się w wynikach wyszukiwarek, należy skłonić użytkowników do złożenia wizyty na stronie. Meta Description Tag zwiększa liczbę wejść na stronę oraz wpływa na zwiększanie się współczynnika klikalności. Z tych powodów odpowiedni dobór słów w opisie ogrywa najważniejszą rolę. W tekście dobrze jest umieścić jedno bądź dwa słowa kluczowe, będące powiązane z określoną podstroną. Jednocześnie trzeba wiedzieć, że opis nie jest narzędziem poprawiającym wyniki strony w wyszukiwarkach.
Kiedy strony nie wyposażono w metatag z opisem lub jeżeli opis nie jest zgodny z pytaniem wpisanym do wyszukiwarki, wtedy Google opracowuje krótki tekst, będący częścią treści obecnych na danej stronie.

Sprawdź co to znaczy: