Ilu jest internautów w Polsce?

Ilu jest internautów w Polsce?

Najnowsze badania Gemiusa/Polskich Badań Internetu Sp. z o.o. nad rozwojem Internetu w Polsce z maja 2017 roku przynoszą dane dotyczące liczby regularnie korzystających z sieci użytkowników oraz zwycięzców w zestawieniu liczby odsłon zarówno na urządzeniach stacjonarnych, jak i mobilnych.

Internet mobilny w natarciu 

Według badań Gemiusa/PBI z maja 2017 r. liczba aktywnych użytkowników sieci wyniosła ponad 27 milionów (dokładnie 27,4 mln). Z komputerów stacjonarnych oraz laptopów w pracy korzysta w sumie 23,6 miliona internautów. Coraz chętniej posługujemy się Internetem za pośrednictwem urządzeń mobilnych, jak smartfony i tablety – już 20,8 milionów użytkowników regularnie korzysta z powszechnie udostępnianej w ten sposób sieci, co przekłada się także na zmianę obyczajów widoczną w zakresie popularności stron, zwłaszcza tych lepiej przystosowanych do przeglądania na urządzeniach mobilnych.

Grupa Google nadal rządzi Internetem

Wśród najpopularniejszych wydawców stron w Internecie nadal króluje ekosystem Google. Grupa Google plasuje się na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o liczbę odsłon, zarówno wśród użytkowników komputerów stacjonarnych, jak i mobile, a jej zasięg wśród internautów przekracza 96%. Drugim miejsce wśród najpopularniejszych wydawców zajmuje Facebook, a najpopularniejszym polskim wydawcą, na trzecim miejscu zestawienia na wszystkich urządzeniach, jest grupa Onet RASP.

Podobnie wygląda ranking popularności domen internetowych: trzy pierwsze miejsca zajmują google.pl, facebook.com i należący do grupy Google – youtube.com.

Jak widać, łatwość korzystania z tych domen, ich przyjazne dla użytkownika środowisko i przystosowanie do korzystania na urządzeniach mobilnych nadal nie mają niemal żadnej konkurencji w sieci.

*źródło: www.gemius.pl/reklamodawcy-aktualnosci/wyniki-badania-gemiuspbi-za-maj-2017.html